Tööriista maksimaalne võimsus algab õigest kütusest

7.02.17

STIHL seadmes õige kütuse kasutamine on kriitilise tähtsusega, et oleks tagatud selle turvaline ja efektiivne töö. Kõik STIHL bensiinimootoriga seadmed töötavad segukütusega vahekorras 1:50 (1 osa seguõli, 50 osa bensiini), ka neljataktilised 4-MIX mootorid. Teadmised õigest segukütuse valmistamisest, seguõlidest ning ka ketiõlidest on esimene ja kõige tähtsam samm oma seadme pikaealise ja tugeva tervise tagamiseks.

Hoolduskampaania

On loogiline, et igal seadmel on oma energiaallikas. Nii ei ole mõtet loota, et diiselmootor töötaks bensiiniga või AAA-patareitoitel taskulamp elektrijuhtmega. Terve mõistus ütleb, et seadme opereerimine selleks mitte ettenähtud kütusega on parimal juhul tulemusetu, halvemal juhul lõpeb kalli remonttööga.

Alljärgnevalt mõned soovitused:

Loe kasutusjuhendit!

Ennem segukütuse valmistamist on soovituslik lugeda oma seadme kasutusjuhendit segukütuse ning tankimise kohta lisainformatsiooni hankimiseks. Kui olete oma seadme kasutusjuhendi ära kaotanud, saate selle uuesti alla laadida siit.
Kasuta õiget kanistrit

Kasutada tuleb mootorkütuste jaoks ettenähtud kanistrit. Meie soovitus on kasutada STIHL kütusekanistrit, või kombikanistrit, mis on saadaval 3L/1,5L või 5L/3L suurustes. Tankimise muudavad lihtsamaks ka kiirtäiteklapid, mille abil välditakse ka kütuse maha loksumist või üle kütusepaagi ääre jooksmist.

Vali võimalikest parim

Kui valite kütust, mida kasutada, soovitame kasutada parimat saadaolevat, tanklast 98 kütust või aia- ja metsatehnika esindustest (nii ka Aiatähe esindustes Peetris ja Sakus) saadavalolevat spetsiaalset alkülaatkütust ning sinna segada STIHl HP Ultra täissünteetilist seguõli.

Õige vahekord

Kõik STIHL mootorseadmed kasutavad segukütust vahekorras 1:50. Allolev tabel aitab lihtsamalt valida õiget õlikogust

Kütuse hulk        Seguõli hulk

1L                            20ml

3L                            60ml

5L                            100ml

200L                       4L

Sega segu

Uue kütuse valmistamisel vala kanistrisse kõigepealt seguõli ja siis alles kütus, seejärel sule kanister korralikult ning raputa tugevalt, et õli ja kütus oleks maksimaalselt segunenud. Samuti tuleb kanistrit tugevalt raputada peale kanistri pikemaajalist seismist, kuna STIHL seguõlid tõrjuvad kütusest kõrvalaineid (näiteks niiskus ja vesi), mis kihistuvad kanistris.

Puhasta kütusepaagi kork enne tankimist

Tankimisel puahsta kütusepaagikork ning ka kanistri valamisava/toru. Kütusepaagikorgi eemaldamisel aseta masina alati selliselt, et kork jääks ülespoole. Eemalda kütusepaagikork aeglaselt, et paaki tekkinud võimalik ülerõhk vabaneks vaikselt.

Segukütuse hoiustamine

Parim võimalikest variantidest on see, kui valmistate täpselt vajaliku koguse segukütust konkreetse töö jaoks. Praktilises elus pole see aga alati võimalik. Seega kokkusegatud segukütust peaks hoidma kuivas, jahedas ja varjulises kohas. Üldjuhul ei soovitata kasutada segukütust, mis on seisnud üle kolme kuu, kuid kasutades STIHL HP Super või Ultra seguõli, mille lisaained pikendavad ka kütuse säilivusaega, võib sellised segukütuseid soodsatel tingimustel hoiustada kuni aasta.

STIHL SEGUÕLID:

 

Määrimise

omadused

Puhtus

Õlisette tekkimise kindlus

Korrosiooni-

kindlus

Eriomadused

Tüüp

HP

+

+

+

+

Head määrimis- ja põlemisomadused

Mineraalne

HP Super

++

++

++

++

Vähesuitsev, väga hästi segunev

Poolsünteetiline

HP Ultra

+++

+++

+++

+++

Biolagunev, tuhavaba põlemine

Täissünteetiline

+ Hea    ++Väga hea        +++Parim

STIHL SAEKETIÕLID:

 

Baasõli

Määrimisomadused

Eriomadused

Säilivusaeg kinnisena

Külmakindlus kuni

ForestPlus

Mineraalne

Hea

3 aastat

-15°C

SynthPlus

Sünteetiline ja mineraalne

Väga hea

Kõrge suutlikkusega saeketiõli

7 aastat

-25°C

BioPlus

Taimebaasil õli

Hea

Loodussõbralik, biolagunev

4 aastat

-20°C

Kui tekkis küsimusi või vajad täpsemat infot õlide osas, siis nõustame sind alati ka Stihl esinduskeskustes Aiatäht SAKUS ja PEETRIS.