F8813600R

Aiakääride, oksatangide hooldus ja teritus

Ka aiakääride ja oksatangide puhul kehtib reegel, et targem on juba sügisel riistad hooldada. Kui see on hooaja lõpus ununenud, tuleks aiakäärid puhastada kas spetsiaalse puhastusvahendiga või diisli ja õlilahusega. Diisel aitab eemaldada vaiku ja muud hapet tekitavat jääki ning õli konserveerib ning ei lase seadmel roostetada. Roostes kohad tekitavad eriti liigendusühendustes hõõrdumist ja kulumist.

Nüri tera tuleks mugavama töö nimel teritada. Tähelepanekud teritamiseks: Loe lähemalt…

Stihl mootorsaag

Raieeksperdi nõuanded ohutuks saagimiseks

Raiemees Sulev Tooming näitas, mida teha, et puude mahavõtmine oleks võimalikult ohutu. Saatelõik 17.novembri Terevisoonist.
Vaata videot SIIT!

Lisaks mis on oluline raietööd teostades, loe  SIIT!

Muruniidukid

Muru hooldus

Aed on soojematel kuudel kui toa pikendus, kus roheline muruvaip pakub silmailu ning puhkuseks mõnusat aset. Ka muru vajab regulaarset hooldust, selleks järgnevalt mõned tähelepanekud selles osas.

Kevad – Sügisel on tuul puhunud puude ja põõsaste lehed ning muud taimejäägid murule. Ka usin aiapidaja ei pruugi Loe lähemalt…

hooldus-300x200

Muruniiduki hooldus kevadel

Kõige lihtsam ja kindlam viis on tehnika kevadine hooldus teha aia- ja metsatehnikaga tegelevas hooldetöökojas. Aiatähe hooldemeister Sakus on sel puhul abiks. Aga sama töö võib ära teha ka oskaja aiapidaja, jälgides seadme kasutusjuhendit.

Järgnevalt toome ära nõuanded ja näpunäited kuidas ning millal oma niidukit hooldada: Loe lähemalt…

Murutraktor

Murutraktori hooldus kevadel

Järgnevalt põhilised tähelepanekud murutraktori hoolduse osas. Jälgi kindlasti ka oma seadme kasutusjuhendit. Kõige lihtsam ja kindlam viis on murutraktor lasta spetsialistil üle vaadata, selleks pöördu Aiatähte  hooldemeistri poole.

Nõuanded murutraktori hoolduseks: Loe lähemalt…

STIHL

Oluline metsaraietöödele minnes!

  • Raietöid tehes peab kandma turvavarustust – kaitsekiiver, turvasaapad, turvapüksid/turvasäärised, erksavärviline jakk, kindad
  • Jaki rinnataskus kanna esmaabi pakendit ja mobiiltelefoni (kontrolli, et see oleks laetud Loe lähemalt…
detailidsaag

Miks valida STIHL mootorsaag?

STIHL mootorsaagidel on palju erinevaid tehnilisi lahendusi. Sõltuvalt mudelist, võib lahenduste hulk varieeruda siinnäidatust. Tehniliste lahenduste kohta saad lisainformatsiooni Aiatähe kauplusest.

Loe lähemalt…

detailidvosakas

Miks valida STIHL võsalõikaja?

Tehnilised lahendused STIHL võsalõikajatel ja trimmeritel on kasutusel mitmeid praktilisi erilahendusi. Sõltuvalt mudelist, võib varustustase erineda siintoodust. Lisainformatsioon saate Aiatähe kauplusest.

Loe lähemalt…

ErgoStart kiirkäivitus

Mis on ErgoStart?

ERGOSTART muudab sae käivitamise lihtsaks, ei ole vaja muud kui ainult kerget tõmmet starterinöörist. Starteri nööripooli ja väntvõlli vahel asub vedru, mis pingestatakse kerge nööritõmbe abil. Peale pingestamist vedru aga vabaneb ning pingest vabanemise käigus hakkab keerama väntvõll, mis omakorda käivitab mootori. Loe lähemalt…

Mis on kiirketipingutus?

KIIRKETIPINGUTUS - sae ketikaanel asub bajonettkinnitusega lukustatav pingutusratas. Kui lukk maha võtta, siis piisab vaid kergest pingutusratta keeramisest, et tagada saeketi optimaalne pinge. Kergeks keti pingutuseks ei ole vaja mitte ühtegi tööriista!

Lehekülg 1 / 212