minitraktor-vari-iv-global-anv-400-mootor-honda-gcv-200-2

Moodul minitraktor/motoploki komplektid VARI GLOBAL

KAMPAANIA PAKKUMINE!

Haagisekomplektina VARI GLOBAL on kasulik abiline kodusteks töödeks talupidajatele, aednikele, põllumeestele, haljastajatele jne, et kõik erinevad tööd saaks ise tehtud! Masinad on spetsiaalselt loodud mullaharimiseks ja koorma vedamiseks. Minitraktori VARI IV GLOBAL ajami tagab pika kuusnurkse teljega käigukast DSK-317 ja veoteljetugi TN-GLOBAL.

Soodushind + võimalik komplektid soetada osamaksetena:
0€ sissemaks 0€ kojuvedu 0€ lepingutasu 0% intress

KAMPAANIA PAKKUMISES 4 ERINEVAT KOMPLEKTI:

Mudel: VARI IV GLOBAL + ANV-400 (mootor HONDA GCV200)
Kood: 4581
Hind: 2520 € km-ga / Kampaania 2140 € km-ga

Komplekt sisaldab:
Mootor Honda GCV200 kood: 4551
Käigukast kood: 4224
Haagis ANV-400 kood: 4410

Mudel: VARI IV GLOBAL + ANV-400 (mootor VARI XP-200)
Kood: 4437
Hind: 2390 € km-ga / Kampaania 2100 € km-ga

Komplekt sisaldab:
Mootor XP-200 kood: 4427
Käigukast kood: 4224
Haagis ANV-400 kood: 4410

Mudel: VARI IV GLOBAL + ANV-380 (mootor VARI XP-200)
Kood: 4487
Hind: 2315 € km-ga / Kampaania 1967 € km-ga

Komplekt sisaldab:
Mootor XP-200 kood: 4427
Käigukast kood: 4224
Haagis ANV-380 kood: 4460

Mudel: VARI IV GLOBAL + ANV-400 (mootor KOHLER COMMAND PRO CV224)
Kood: 4580 
Hind: 2900 € km-ga / Kampaania 2700 € km-ga

Komplekt sisaldab:
Mootor Kohler Command Pro CV224 kood:4552
Käigukast kood: 4224
Haagis ANV-400 kood: 4410

*0 kampaania 01.03 – 31.06.2021 või kuni kaupa jätkub.
*0 kampaania komplekt kliendile alusel, ei sisalda seadme kokkupanekut.
*transport Eesti piires tasuta

VARI motoplokk väiketraktor aiakäruga

VARI seadmete MÜÜK, GARANTII, HOOLDUS Aiatähest!

Lisainfo: E-post: info@aiataht.ee või tel. 55585709

Tutvu ka VARI tootja kogu tootevalikuga kodulehel: WWW.VARI.CZ/EN

Aiataht logo (2)

Kuidas teritada mootorsae ketti?

Kordamine on tarkuse ema. STIHL saekettidest, nende ehitusest, teritamisest, kasutamisest, kasutusvaldkondadest jms on varemgi räägitud, kuid saeketi puhul, mis teeb mootorsae kasutamisel põhitöö ära, ei ole nende asjade ülekordamine kunagi liiast.

STIHL toodab kõik oma saeketid ise Šveitsis asuvas tehases. Kõik STIHL ketid on testitud STIHL seadmetega ning mis kõige olulisem, eelvenitatud. Ehk uued ketid esmasel kasutamisel venivad minimaalselt või üldse mitte. Kuna STIHL toodab ise kõik kolm olulist mootorsae komponenti ehk siis seadme enda, juhtplaadi ja saeketi, on tagatud nende komponentide omavaheline ideaalne sobivus.

Ketiteritus

Mida tähendavad 3/8PMC3 1,1mm või 325 RMC3 1,5mm?

 

Saekette liigitatakse tüüpidesse nende mõõtude järgi. Kõige tähtsam on muidugi keti samm, ehk lõikehammaste omavaheline kaugus tollides, sellest tulenevalt siis tüübid ¼, 3/8, 325 jms. Järgmine oluline omadus on saeketi juhtlüli paksus, ehk ketisoon, mida märgitakse millimeetrites (1,1mm, 1,3mm, 1,5mm jne). Sellest sõltub ka saetee paksus, mida peenem kett, seda peenem saetee. Samas tuleb arvestada, et peenem kett eiole nii tugev, kui jämedam ehk suurte koormuste all läheb peenem kett lihtsalt pooleks. Viimasena keti lõikehamba tüüp, mis on siis kas näiteks ümara servaga (ka „kulp“), kandilise servaga, kõvasulamkattega vms.

Alljärgnevalt STIHL lõikehamba tüüpide selgitused ja kasutusvaldkonnad:

PMMC (Picco Micro Mini Comfort)– kodukasutaja kett, väga madala vibratsioonitasemega tänu lõikehammate tahapoole „vetrumisele“. Madala tagasilöögiohuga, kuid kõrge lõikevõimsusega tänu oma kitsale juhtsoonele

PMC (Picco Micro Comfort) – spetsiaalne STIHL kett, mis on arendatud kasutamiseks kergete kompaktsete saagidega (kodukasutaja ja keskklassi saed). Madal tagasilöögioht, madal vibratsioonitase, kõrge lõikevõimsus ja mugav kasutada.

PMX – omadustelt sama, mis PMC3, kuid spetsiaalse teritusnurgaga pikipuidusaagimiseks (teritusnurk 10°) ja kasutamiseks saekaatrites.

PS (Picco Super) – maailma esimene madala profiiliga kanthammastega saekett kasutamiseks väiksematel saagidel. Kanthambast tulenev suurem lõikevõimsus teeb selle keti ideaalseks kasutamisel näiteks arboristitöödel. Suurepärane lõikevõimsus, madal tagasilöögioht, madal vibratsioonitase ning sujuv lõige.

RMC (Rapid Micro Comfort) – mugav ja madala vibratsioonitasemega saekett pool- ja täisprofessionaalseks kasutamiseks kesk- ja profiklassi saagidel.

RSC (Rapid Super Comfort) – kanthambaga saekett profikasutamiseks, suur lõikevõimsus, madal tagasilöögioht, väga hea „uputamis“lõigete tegemiseks langetamisel.

PD (Picco Duro) ja RD (Rapid Duro) – kõvasulamkatetega lõikehammastega saekett eriti nõudlikeks töödeks ning kasutamiseks kohtades, kus on oht, et saekett puutub kokku kas pinnase või muu mustusega. Näiteks kodused tööd põõsaste harvendamisel, saagimine maas, ehitustööd, määrdunud koorega puud jne. Püsib teravana kuni 10 korda kauem, kui tavaline saekett.

 • ++  Ideaalne
 • +   Soovitatav
 • o    Sobiv
 • –    Mittesobiv
  Kütte-

puud, kodused tööd

Põllu-

majandus,

aiandus

Metsandus Puu-

hooldus

Nikerdus-

tööd

Aku-

saed

Elektri-

saed

Kõrg-

lõikurid

Ketitüüp
PMMC

++

++

o

++

+

3/8P

PMC

++

++

o

++

++

++

1/4P 3/8P

PS

o

o

++

++

o

3/8P

RMC

o

++

++

1/4 325 3/8

RSC

++

++

++

325 3/8

PD

++

++

o

+

++

3/8P

RD

++

++

o

++

325 3/8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saekettide teritamine

Kuidas teritada saeketti?

 • * Enne teritamist tuleks alati saekett puhastada. Ideaaljuhul vaigueemaldusvahendiga.

 • * Kontrolli aeg-ajalt ketti vigastuste osas, lase kohalikus STIHL esinduses võimalusel vigased osad välja vahetada (vigastatud ühenduslüli, juhtlüli, lõikehammas)
 • * Kui saeketi kulumispiir on saavutatud tuleb saekett välja vahetada

 • * Saeketi  teritamiseks tuleks saekett tavalisest pingumale keerata. See on vajalik selleks, et teritamisel liiguks lõikehammas võimalikult vähe ning õige teritusnurga hoidmine oleks lihtsam. Peale teritamist taasta normaalne keti pingsus.

Millal on õige aeg saeketti teritada?

–          Saekett ei juhi ennast ise saetavasse materjali, saagimisel on vaja juhtplaati materjali sisse suruda

–          Saagimisel lendab saeteest välja peenikest saepuru ja puidutolmu, terava keti korral peab saepuru olema jämedateraline ja tihe

–          Saagimisel tuleb saeteest suitsu, kuigi kasutatakse kvaliteetset saeketiõli ning ketiõlitussüsteem on töökorras

–          Saekett kisub saagimisel ühte suunda, see näitab, et ühe poole hambad on kas nürid või vastaspoole lõikehammasteast pikemad/lühemad

–          Saekett põrkab, lõgiseb, rapsib jms saagimisel. Lisaks lõikehamamste teravusele kontrolli sellsite sümptomite tekkimisel ka lõikesügavuse piiraja kõrgust

Õige ümarviili valimine

Igale saeketi tüübile on ette nähtud õige mõõduga ümarviil. Vale mõõduga viiliga ketti teritades saab lõikehammas vale profiili ning lõikab kas halvasti või üldse mitte. STIHL saekettide lõikehammastel on peal märgistus, mille abil saab määrata ketitüüpi, kui täpselt ei teata, mis ketiga tegu on.

Märgistused       Keti tüüp             Viili mõõt

1 või 1/4               1/4                         4,0mm

2 või 325               325                         4,8mm

3 või 3/8               3/8                         5,2mm

4 või 404               404                         5,5mm

6 või P, PM          3/8 Picco              4,0mm

7                              1/4 Picco              3,2mm

Ümarviili õige kasutamine

–          Saeketi teritamisel tuleb viili hoida kindlalt kahe käega, üks käsi lükkab ja teine juhib.

–          Teritatakse ainult viili lükates, mitte tagasi tõmmates, tagasitõmbamisel tuleb viil lõikehamba pinnalt üles tõsta

–          Alusta teritamist alati kõige lühemast lõikehambast, hoia viili nii, et saaksid viili lükata lõikehamba siseküljelt väliskülje poole

–          Alati hoia viili juhtplaadi suhtes 90° nurga all

–          Teritamisel keera aeg-ajalt viili edasi, et viil ei kuluks ära ainult ühelt poolelt

–          STIHL saekettide lõikehammastel on märgitud teritusnurga joon, mis on üldiselt 30° (va PMX pikipuidukett)

–          Hoia viili nii, et veerand viili läbimõõdust oleks lõikehambast kõrgemal

 

Terituskvaliteedi kontrollimine

 –          Kui lõikehamba lõikeserval on näha tumedamaid kohti, ei ole lõikehammas veel terav. Lõikeserv on õigesti teritatud, kui kogu lõikehamba lõikeosa on ühtlaselt hele.

Peale saeketi ühe poole lõikehammaste teritamist pööra saagi 180° ja terita samamoodi ka keti vastaspoole lõikehambad. Kõik lõikehambad peavad olema sama pikad, kui saeketi kõige lühem lõikehammas.

 

Lõikesügavuse piiraja viilimine (nö „eelhammas“)

–          Aseta eelhambasabloon ketile, kui eelhammas on sablooni vastavast pilust kõrgemal tuleb seda lapikviiliga madalamaks viilida.

–          Viili eelhammast nii kaua, kuni see on eelhambasablooni vastava piluga tasemel

–          Saekettidel, mille eelhammas on kaheosaline, tuleb mõlemat hammast korraga viilida

–          Viili eelhammast sama nurga all, nagu hambal on näidatud. Ära viili hammast madalamaks, kui eelhamba madalama osa kõrgeim nurk on. NB! Jälgi, et eelhamba kõrguse reguleerimisel lapikviiliga kogemata värskelt teritatud lõikehammast ei rikutaks.

STIHLi näpunäited

–          Neid reegleid järgides saavutad perfektsed teritustulemused, ka lõikehamba külje- ja lõikeserva nurgad saavad õiged väärtused

–          Märgi lühim lõikehammas ära markeriga.

–          Terita paari-kolme viililükke kaupa ning kontrolli, palju materjali lõikehambalt eemaldati ning milline lõikehamba lõikepind välja näeb. Kui lõikepind läigib ühtlaselt, ära rohkem seda hammast terita (kui lõikehamba pikkust ei ole vaja lühendada).

–          Lõikesügavuse piirajat võib kuni 0,2mm sabloonist madalamaks viilida, kui saetakse pehmet puitu tavatingimustes (mitte külmades). Madalama eelhamba taseme saab seadistada ka järgmise ketisammu eelhambasablooni kasutades (näiteks 3/8P ketil 325 keti sablooni jne).

–          Saetöödel ära oota, kuni saekett täielikult nüri on. Lükka lõikehambaid viiliga paar-kolm korda perioodiliselt üle (näiteks igal teisel tankimisel), et kett kergelt maksimaalselt teravaks saaks jälle.

–          Kui lõikehammaste pikkust ei ole vaja korrigeerida (kõik lõikehambad samapikkused ja/või sama ühtlaselt kulunud), loe ühe lõikehamba teravaks saamiseks vajalikke viililükkeid ning terita kõik muud hambad sama arvu lüketega.

–          Kui saeketi ühe poole lõikehambad on pikemad (kett hakkab saagimisel emmale-kummale poole „kiskuma“), on teritamisel ühe poole hammaste teritamisel suuremat survet kasutatud. Korrigeeri lõikehammaste pikkust lükates pikemate lõikehammastega ketipoolel viili kord-paar rohkem.

STIHL teritusabinõud saeketi lihtsamaks teritamiseks

Õigete teritusnurkade, -sügavuste, -survete jms hoidmine ja säilitamine puhtalt käsitsi teritamisel on tegelikult ülimalt keeruline ning vajab palju harjutamist. Seetõttu on STIHL-il mitmeid abinõusid lihtsamaks ja kiiremaks teritamiseks

Eelhambasabloon

   

 1. Pilu lõikekõrguse piiraja kõrguse kontrollimiseks ja seadistamiseks
 2. Kontrollavad lõikehamba teritusnurga kontrollimiseks
 3. Juhtplaadi soone puhastamiseks ning soone sügavuse kontrollimiseks. Saab kasutada ka lõikehammaste pikkuste mõõtmiseks.
 4. Kontrollavad lõikehammaste külgnurkade kontrollimiseks

Eelhambasabloonid on saadaval kõikidele ketitüüpidele, kontrolli, et kasutaksid oma keti teritamisel õiget sablooni.

Teritusraam

Teritusraam

Teritusraam aitab ümarviili teritamise ajal õigel kõrgusel ning õige nurga all hoida. Teritusraamid on samuti igal ketirüübil erinevad.

FF1 juhik teritusraamile

Kui sa ei soovi teritamisel ainult silma järgi nurka hoida, saab selle abil lihtsamalt hoida 30° teritusnurka. Juhik hoiab teritusraami juhtplaadi suhtes ka 90° nurga all. Juhikud on samuti erinevatel teritusraamidel erinevad

2-in-1 teritusraam

Teritusraam

Selle teritusraamiga on võimalik lõikehambad ja lõikesügavuse piirajad ära teritada ja reguleerida ühe operatsiooni käigus. Nagu tavaline teritusraam, hoiab ka 2-in-1 teritusraam ümarviili lõikehamba teritamisel õigel kõrgusel. Käepidemete kuju ning märgistused teevad 30° teritusnurga jälgimise ja saavutamise ülimalt lihtsaks.

FG4 rullikutel viilijuhik

Viilijuhik

FG4 viilijuhik on ideaalne abimees käsitsi ilma raamita viilimisel. Igale ketitüübile on eraldi juhik, nagu ümarviilgi. Juhik käib otse juhtplaadil oleva keti pealening aitab ümarviili juhtida nii, nagu vaja. Teritusnurk on ideaalne siis, kui viil liigub juhiku sees oleval kahel suurel rullikul vabalt ja ilma igasuguste takistusteta. Juhik aitab viili ka 90° all hoida. Lisaks on FG4 juhikul eraldi volditav sabloon eelhamba kõrguse kontrollimiseks ja seadistamiseks!

Loe lähemalt…

Hea hinnaga STIHLi väiksed mootorsaed Aiatähest!

Mootorsaag STIHL MS 170 – 169 eur / tavahind 199 eur

Ideaalne mootorsaag koduseks kasutuseks nii küttepuude saagimisel, aia- ja ehitustöödel kui ka kuni 30 cm läbimõõduga puude langetamiseks. Kroomitud silinder, Oilomatic ketiõlitussüsteem, STIHLi antivibratsioonisüsteem ja 2-MIX mootor, ketiõli säästev Ematic õlitussüsteem, keti pingutamine juhtplaadi kõrvalt eest – see kõik tagab kvaliteedi, pikaealisuse  ning kasutaja- ja keskkonnasõbralikkuse. Keskkonnasõbralik töövahend koduaeda on vastutustundlik valik, sest keegi me ei taha liigset õli oma elukeskkonda. Väike, kerge ja töökindel mootorsaag, mis on usaldusväärne partner.

 • Töömaht 30.1 cm3
 • Võimsus 1.2 kw
 • Kaal 4.1 kg
 • Juhtplaadi pikkus 30 cm

Mootorsaag STIHL MS 180 – 199 eur / tavahind 239 eur

Täiusliku kaalu ja võimsuse suhtega mootorsaag koduseks kasutuseks nii küttepuude saagimisel, aia- ja ehitustöödel kui ka kuni 35 cm läbimõõduga puude langetamiseks. 2-MIX mootor, kroomitud silinder, ketiõli säästev Ematic õlitussüsteem, STIHLi antivibratsiooni süsteem, Oilomatic ketiõlitussüsteem, keti pingutamine juhtplaadi kõrvalt – STIHLi kvaliteet mis tagab pikaealisuse ning kasutaja- ja keskkonnasõbralikkuse. Väike, kerge ja usaldusväärne!

 • Töömaht 31.8 cm3
 • Võimsus 1.4 kw
 • Kaal 4.1 kg
 • Juhtplaadi pikkus 35 cm

STIHL tehnika MÜÜK – GARANTII – HOOLDUS – KULUOSAD Aiatähest!

Telli või soeta toode, küsi lisainfotAiatäht TALLINN kauplus Peetris (Tallinna piiril, Tartu mnt. ääres) või Aiatäht SAKU kauplusest (Tehnika 7, Saku)

 • Tel: 55585709, e-mail: tallinn@aiataht.ee 
 • Tel: 53244296, e-mail: saku@aiataht.ee
 • Soovi korral saadame kauba postiga!
mootorsaag_ms_261_light_juhtpladiga

Uus kolmanda põlvkonna profisaag STIHL MS 261 – KAMPAANIA!

Kolmanda generatsiooni STIHL MS 261 C-M-ile annab uus lõikevarustus 20% suurema lõikejõudluse ja väiksema kaalu. Mootori töökindlust ja pikaealisust suurendavad tina kihiga kaetud kolb, nikeldatud karburaatori võll, uus M-Tronic solenoid ja täiustatud pöörete regulaator. Samal ajal on eelmiselt mudelilt kaasa võetud kõik vana ja hea! Tänu uuele STIHLi Light 04 juhtplaadile ja STIHLi .325″ Pro saeketile on eelmise standardvarustusega saega võrreldes suurenenud ka lõikejõudlus kuni 20%, vähendades samal ajal oluliselt vibratsiooni ja minimeerides tagasilööki.

 • Palju jõudu ja vähe kaalu

Kolmanda põlvkonna STIHL MS 261 C-M on läbi teinud võimsa arengu: 3 kW 2-MIX mootoriga sae kaal on vaid 4,9 kg. Täielikult uuenenud lõikevarususega kaalub saag vaid 5,8 kg ja on parim tulemus 50 cm³ mootorsaagide hulgas.

 • Uus M-Tronic kalibreerimisfunktsioon

Täielikult elektrooniline STIHL M-Tronic mootori juhtimissüsteem kontrollib süüte ajastust ja kütuse doseerimist igas tööseisundis, võttes arvesse väliseid töötingimusi – temperatuur ja kõrgus. See tagab ideaalse mootori töö, püsiva maksimaalse kiiruse ja väga hea kiirenduse. Vajadusel saab kasutaja ka ise kalibreerimistsükli sooritada: lihtsalt käivitage, hoidke tühikäigul, hoidke täisgaasil ja ongi tehtud! Õigesti kalibreeritud seadmel saavutatakse maksimaalne kiirus ja võimsus kohe.

 • .20% suurem lõikevõimsus

Uus saekett STIHL .325″ Pro on ülimalt heade lõikeomadustega. Lisaks iseloomustab uusi kette erakordne mitmekülgsus ja lai töödespekter. Kitsama saeteega on saavutatud kuni 20% paremad lõiketulemused võrreldes MS 261 CM varasema standardvarustusega. Lisaks pole vähetähtis asjaolu, et uuenenud sae ja lõikevarustuse kombineerimisega on saavutatud kuni 20% väiksem vibratsioon.

 • Lihtne ja tõhus juhtimine

Tänu uuele disainile ja õhematele kontuuridele, st peenemale esiosale, võimaldab STIHLi Light 04 juhtplaat kiiremaid ja sujuvamaid lõikeid, tekitades väiksemaid tagasilööke. Uue juhtplaadiga on saag kergem ja hõlpsasti käsitsetav. Näiteks on uus 40 cm-ne juhtplaat 100 grammi kergem kui vana juhtplaat, see aga omakorda tähendab ideaalilähedases tasakaalus saagi.

Mootorsaag STIHL MS 261 soodushind
 • Suurepärane ergonoomika ning kõrge jõudlus ja vastupidavus

Oma klassi konkurentsitult parim võimsuse ja kaalu suhe (1,63 kg/kW) on saavutatud kombineerides seadme töökindlust ja uusi teadmisi materjalitehnoloogias. Kõik see annab kokku usaldusväärse tööriista töötamiseks iga päev ka keerulistes töötingimustes.

 • Kuni 20% väiksem kaal uue lõikevarustusega (kaalub ca 10-20% vähem)
 • Väiksem tagasilöök sisselõike sooritamisel
 • Juhtplaadi uus disain koostöös uue Pro saeketiga tagab kiirema lõike
 
STIHL MS 261 C-M
Mootor:
2-MIX
Töömaht (cm3):
50,2
Võimsus (kW):
3,0
Max. torque (Nm):
3,1
Sae kaal (kg): *
4,9
Võimsuse/kaalu suhe (kg/kW):
1,63
Süsteemikaal (kg): **
5,8
Helirõhk (dB(A)): ***
105
Heli tugevus (dB(A)): ***
116
Vibratsioon vasak/parem (m/s²): ****
3,5 / 3,5
Lõikevarustus
·         Kett
·         Juhtplaat
 
STIHL .325″ Pro
STIHL Light 04
Juhtplaadi pikkus (cm):
40

* ilma kütuse, juhtplaadi ja ketita; ** ilma kütuseta, varustatud juhtplaadi ja ketiga; *** K-faktor vastavalt 2006/42/EC = 2,5 dB(A); **** K-faktor vastavalt 2006/42/EC = 2 m/s²

Tutvu MS 261 mootorsaagide tehnilise info ja hindadega: SIIT! 

Tule vaata saage Aiatähe esindustes kohapal Sakus või Peetris.

Saadame ka pakiautomaati!

Aiatäht aia-, metsa-, pargi- ja kommunaaltehnika

Aiatähe kauplused pühadel

Head kliendid, koostööpartnerid ja sõbrad! Aiatäht soovib kõigile rahulikke pühasid!
Leidke aega olla hetkes ning tundke perega üheskoos rõõmu pisikestest ning lihtsatest asjadest. 
 
Aiatäht SAKU ja Aiatäht TALLINN (Peetris) avatud aasta lõpus järgmiselt:
 • 23. dets lühendatud 9-15   
 • N-P 24.-27.dets SULETUD
 • E-K 28.-30.dets tavapäraselt 9-18
 • 31. dets lühendatud 9-15 
 • 01. jaanuar SULETUD – Uusaasta
 • 2.jaanuar tavapäraselt 10-13

 

Head pühadeaega ja tujuküllast aastavahetust!

Kordaminekuid uuel aastal,

Aiataht logo (2)


iii

Praktilised JÕULUKINGID AIATÄHEST!!!

VALIK KINGIIDEID AIATÄHE KAUPLUSTEST! KAMPAANIA PAKKUMISED kuni 31.12 VÕI KUNI KAUPA JÄTKUB!:

Laste mängu mootorsaag STIHL

Tava 28.- / SOODUSHIND 26.-    

laste mängu mootorsaag STIHL

Laste kiiver STIHL X-treem (professionaalide kiivri täpne koopia mängu kiivrina)!

Tava 28.- / SOODUSHIND 26.-  

Laste kiiver STIHL X-treem

Akusaag STIHL GTA 26 (komplektis: saag, aku, akulaadija, kohver jne).

 • Tava 179.- / SOODUSHIND 149.-    
 • Hinnavõit 30.- eur 

Stihl akusaag oksasaag GTA-26 Aiatäht

Akulehepuhur BGA 57 Compact KOMPLEKT + TASUTA Aku AK 20

 • Tava 398.- / SOODUSHIND 269.-    
 • Hinnavõit 129.- eur 

Akulehepuhur BGA 57 Compact KOMPLEKT + AKU AK 20 MUST REEDE

Akutrimmer STIHL FSA 57 Compact komplekt + TASUTA aku AK 20

 • Tava 269.- / SOODUSHIND 219.-
 • Hinnavõit 50.- eur + TASUTA aku 119.-

FSA 57 MUST REEDE

Mootorsaag MS 211 C-BE

 • Tava 389.- / SOODUSHIND 289.-
 • Hinnavõit 100.- eur

ms 211 cb MUST REEDE

Mootorsaag  STIHL  MS 211

 • Tava 349.- / SOODUSHIND 269.-
 • Hinnavõit 80.- eur

ms 211 MUST REEDE

Võsalõikaja Stihl FS 460 C-E-M

 • Tava 919.- / SOODUSHIND 760.-
 • Hinnavõit 159.- eur

 fs 460 cem MUST REEDE

NB! Vaata lisaks ka: 

Turvasääred mootorsaagide kasutajatele STIHL Functsion

Teritustööriist 3-in-1 STIHL

Loomulikult teeb rõõmu kingisaajale ka mõni asjalik kuluosa: saeketiõli, soojad töökindad, uus saekett, metsatöökiiver, kütusekanister, viilikomplekt jne. Ka need saad Aiatähest!

% % % Vaata ka kõiki teisi SOODUSPAKKUMISI: SIIT!

TEHNIKA MÜÜK – GARANTII – HOOLDUS – KULU-ja VARUOSAD Aiatähest!

 • Aiatäht TALLINN kauplus Peetris, tel. 55585709 (Tallinna piiril, Tartu mnt. ääres Tuleviku tee 10)
 • Aiatäht SAKU kauplus, tel. 53244296 (Tehnika 7, Saku keskel)

STIHL HOOLDUSKAMPAANIA – sügis 2020!

Sellel aastal kampaaniasse oodatud ka STIHLi ja VIKINGi muruniidukid, murutraktorid ning stihl hoolduselektri- ja akutoitel töötavad seadmed ja hinnastamine toimub vastvalt seadmele.

Kasutame Aiatähes STIHL ja VIKING seadmetel originaalvaruosasid ja määrdeaineid. Kõik lisatööd teostame töökoja tavahinnastamise alusel. Hinnad moodustuvad vastavalt seadme klassile järgmiselt:

• Mootorsaed hobi (MS170-251 va. MS241) 
Kampaania 19€ (Tavahind alates 29€) 
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 34% allahindlus
o Filtrite ja süüteküünla vahetus
o Ketiteritus/vahetus ning seotud komponentide puhastus *
o Katsekäivitus
o Uus kett, juhtplaat ja tähik -10%. STIHL originaal osad.
• Mootorsaed profi (MS241, MS260-881) 
Kampaania 21€ (Tavahind alates 31€)
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 32% allahindlus
o Filtrite ja süüteküünla vahetus
o Ketiteritus/vahetus ning seotud komponentide puhastus *
o Katsekäivitus ( M-Tronic kalibeerimine ei ole hinna sees)
o Uus kett, juhtplaat ja tähik -10%. STIHL originaal osad.
• Trimmerid (FS38-240) 
Kampaania 19€ (Tavahind alates 29€) 
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 34% allahindlus
o Filtrite ja süüteküünla vahetus
o Trimmipea hooldus (puhastus ja kontroll)
o Katsekäivitus
o Uus trimmipea, kaitse või pooli täitmine -10%. STIHL originaal osad.
• Võsalõikurid (FS260-560) 
Kampaania 21€ (Tavahind alates 31€) 
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 32% allahindlus
o Filtrite ja süüteküünla vahetus
o Kettateritus/vahetus ning reduktori hooldus (puhastus ja kontroll) *
o Katsekäivitus ( M-Tronic kalibeerimine ei ole hinna sees)
o Uus ketas, reduktor, kaitse -10%. STIHL originaal osad.
• Ketaslõikurid (TS) 
Kampaania 29€ (Tavahind alates 39€)
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 26% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
o Uus STIHL originaal ketas -10%
• Puhur (BG/SH56) 
Kampaania 16€ (Tavahind alates 26€)
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 38% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
• Seljaskantavad puhurid (BR200-800) 
Kampaania 22€ (Tavahind alates 32€)
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 31% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
• Pritsid (SR) 
Kampaania 24€ (Tavahind alates 34€) 
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 29% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
• Pinnasepuur (BT) 
Kampaania 19€ (Tavahind alates 29€) 
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 34% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
o Uus puur ja terad -10%
• Hekipügajad (HS) 
Kampaania 22€ (Tavahind alates 32€) 
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 31% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
o Tera teritus, puhastamine ja määrimine STIHL hekipügaja määrdegaspreiga *
o Uued hekipügaja terad -10%
• Kõrglõikurid (HT, HL) 
Kampaania 16€ (Tavahind alates 26€) 
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 38% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
o Ketiteritus
o Uus kett, juhtplaat ja tähik -10%
o Uued hekipügaja terad -10%
 Mullafrees (HB, MH) 
Kampaania 35€ (Tavahind alates 45€)
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 22% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
o Õlivahetus STIHL SAE30
• Muruniiduk (MB, RM) 
Kampaania 35€ (Tavahind alates 45€)
Hinnavõit vähemalt 10€ ehk rohkem kui 22% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
o Õlivahetus STIHL SAE30
o Niiduteki puhastus
o Tera teritus/vahetus *
o Uus tera -10%
• Traktor (MT, MR, RT) 1 silinder 
• Kampaania 75€ (Tavahind alates 95€)
Hinnavõit vähemalt 20€ ehk rohkem kui 21% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünla vahetus
o Katsekäivitus
o Õlivahetus STIHL SAE30
o Õlifitri vahetus
o Niiduteki puhastus ja kõrguse seadistus
o Terade teritus/vahetus *
o Uus tera -10%
• Traktor (MT, RT) 2 silindrit 
Kampaania 79€ (Tavahind alates 100€)
Hinnavõit vähemalt 21€ ehk rohkem kui 21% allahindlus
o Filtrite (sh, eelfiter) ja süüteküünalde vahetus
o Katsekäivitus
o Õlivahetus STIHL SAE30
o Õlifitri vahetus
o Niiduteki puhastus ja kõrguse seadistus
o Terade teritus/vahetus *
o Uus tera -10%
• Akutehnika käsitööriist (MSA, BGA, TSA, HSA, FSA, HTA, HLA) – Kampaania 12€
o Diagnostika (sh aku), puhastus
• Akutehnika aiatööriist (MA, RMA) – Kampaania 16€
o Diagnostika (sh aku), puhastus, tera teritus/vahetus *
o Uus tera -10%
• Oksapurustaja (GE, GHE) – Kampaania 16€
o Puhastus, tera teritus/vahetus *
o Uus tera -10%

* Kampaania hind ei sisalda uut varuosa

hooldiuskampaania_banner_995x150 (2)

STIHL esinduskeskused Aiatäht teostavad sinu STIHL seadme hoolduse- ja remondi!

Aiatäht TALLINN kauplus Peetris (Tallinna piiril, Tartu mnt. ääres Tuleviku tee 10) või Aiatäht SAKU kauplusest (Tehnika 7, Saku)
Tel: 55585709, e-mail: tallinn@aiataht.ee
Tel: 53244296, e-mail: saku@aiataht.ee
E-R 9-18 ja L 10-13

Aiataht logo (2)

robotniiduk stihl

Robotniidukite HOOLDUS + TALVINE HOIUSTAMINE

ROBOTNIIDUKITE HOOLDUSPAKETID AIATÄHES 2020/2021

STIHL, VIKING, WORX ja JOHN DEERE erinevad mudelid.

Tutvu hoolduspakettide valikuga ning võta julgelt ühendust!

Robotniiduki sügishooldus ja talvine hoiustamine remont hooldus

 ROBOTNIIDUKITE MÜÜK – PAIGALDUS – HOOLDUS – TRANSPORT AIATÄHEST: Tel. (+372) 56577448 E-mail: info@aiataht.ee

Miks peab robotniidukit hooldama?

Robotniiduki hooldamine pikendab masina kasutusiga ja aitab ka vältida ettenägematuid remondikulusid. Robotniiduk kulutab hooaja jooksul 300–600 h niitmisele. Selle aja jooksul sõidab ta maha 500–1000 km ja seda nii vihma, lõõskava päikese kui ka tormise tuulega. Seega võib öelda, et robot teeb tööd ka siis, kui inimene seda meelsasti ei teeks, mis ongi ju tegelikult robotite mõte. Sellest hoolimata vajavad ka robotid hoolt alustades lihtsamast mustuse puhastusest ja lõpetades keerukamate komponentide testidega.

pildikeKõik mis liigub, see ka kulub. Keskmiselt sõidab üks robot vähemalt korra Tallinnast Võrru ja tagasi ning seda mitte mööda siledat maanteed nagu me inimesed auto või bussiga oleme harjunud tegema. Eesti kodudes on niidupinnad eri kuju ja suurusega, kuid robotid sõidavad, keeravad ja põrkuvad kõik ühtemoodi. Iga läbitud meeter, tehtud pööre ja põrge vastu takistust tähendab roboti jaoks kõikide liikuvate osade kulumist. Lisaks eelnevale sõidab robot aeg-ajalt ka üle ja läbi erinevate juhuslike asjade, olgu selleks siis õunad, lohakile jäetud mänguasjad või midagi muud taolist. Ühesõnaga tera ja rattad ei ole ainukesed detailid, mis vajavad regulaarset kontrolli ja vajadusel vahetust.

Robotniiduk John Deere Tango hooldus ja talvine hoiustamine

Eestis on vähe aedu, kus puuduksid põõsad või puud ja tihti on mõni nendest krundi piiril. Aeg-ajalt kasutatakse paigaldusel ära ka robotite põrkumist ehk näiteks jäetakse mõni suurem puu traadiga piiramata ja lastakse robotil nn vastu põrkuda. Sellisel juhul robotid tuvastavad takistuse ning pööravad ringi ja sõidavad teise suunda edasi. Selline põrge enamasti osalistele otseselt liiga ei tee, kuid kuna üks robot võib hooaja jooksul teha lausa 32 000 põrget, siis tasuks aeg-ajalt kontrollida põrkeandurite ja seotud detailide tööd, et ka järgmine kokkupuude oleks ohutu. Lisaks puu ja põõsa vastu põrkumist lisandub tavaliselt ka murdunud oksi ning käbide ja viljade langemist niidupinnale. Iga oks, käbi ja õun mõjutab roboti liikumist ning tera tööd ja teravust. Mõnikord tuleb ette ka tugevamaid lööke tera pihta, mis võivad selle kõveraks väänata ja tasakaalust välja viia. Tasakaalust väljas tera suurendab kogu robotile mõjuvat vibratsiooni, mis ei ole halb üksnes tera mootorile, vaid kogu robotile terviklikult, sh elektroonika komponentidele.

Robotniidukid ei ole mõeldud lume lükkamiseks, seetõttu tasuks masinad talveks sooja ruumi hoiule panna.  Aiatäht pakub lisaks hooldusteenusele ka talvist hoiustamisteenust. Sellise teenuse kasuks otsustamisel ei pea muretsema, et roboti aku võiks talvel liigtühjeneda, sest Teie robot on spetsialistide hoole all.  Kevade saabudes tule lihtsalt meie juurest läbi ja võta kaasa robotniiduk, mis on täielikult kasutusvalmis alustamaks niitmist sinu aias. Talvine  hoiustamine Aiatähes ei võta Sinu garaažis ega toanurgas ruumi ning vastavalt sinu valitud robotniiduki hoolduspaketile, tuled masinale kevadel ise järgi või toome selle sulle ise ära ja paigaldame aeda tööle.

Soovitame robotniidukile kord aastas põhjalikum hooldus ja kontroll teha, et ta oleks valmis tõrgeteta töötama ka järgmisel hooajal. 

Tähelepanekud koduseks roboti hoiustamiseks

Mida enne talveuinakut tuleks kindlasti teha?:robotniiduki talvine hoiustamine Aiatäht

 • Robotniiduk on soovitav õuest ära korjata kui kraadid lähevad alla 8.
 • Robotniiduk ei lähe tööle, kui välisõhu temperatuur on alla +5 kraadi, samuti ei toimu sellise temperatuuri juures aku laadimist. Selleks, et robot talve ilusti üle elaks, tuleb selle automaatika välja lülitada, aku täis laadida ja sooja ruumi hoiule panna.
 • Aku laadida täis 100% enne robotniiduki talveks seisma panekut.
 • Kontrollida masina üldist seisu, rattad, tera, korpus jne. Kui midagi on katki/defektne siis soovitame seadme Aiatähte hooldusesse tuua.
 • Laadimisjaam puhastada mustusest. Laadimisjaama võib jätta niidupinnale. Lahti tuleks ühendada voolukaabel ja katta laadimisjaama torn selliselt, et lumi ja vihmavesi peale ei sajaks. Laadimisjaama välimuse ja pikaajalisuse säilimiseks on mõistlik see aga võimalusel talveks siiski siseruumi tõsta.
 • Kontrollida laadimisjaama kas on väliseid/siseseid defekte. Vajadusel meile tuua.
 • Ennem robotniiduki talveuinakut välja lülitada (aktiivajad) muidu võib isegi täis aku kevadeks tühi olla.
 • Puhastada robotniiduk murust ja sodist mis on külge jäänud ( mitte pesta survepesuriga või loputada vees ).  Puhastamata niiduk, mida hoiustatakse külmas või niiskes keskkonnas, lüheneb kasutusiga.
 • Robotniiduk hoiustada soojas ja kuivas ruumis (garaažis / toas jne ), kus temperatuur jääb kindlasti +kraadidesse.

Siit ka pisike VIDEO ÜLEVAADE robotniiduki talviseks ettevalmistuseks:  

Üldine VIDEO STIHL robotniidukitest SIIT:

Ootame Sind Aiatähte oma ROBOTNIIDUKIGA HOOLDUSESSE + VAJADUSEL TARKVARA UUENDUSSE ning  soovi korral pakume ka TALVIST HOIUSTAMIST ning TRANSPORTI.

AIATÄHE ESINDUSED AVATUD: E-R 9:00-18:00, L 10:00-13:00

Aiatäht TALLINN – Tuleviku tee 10, Peetri alevik, Rae vald (Kohe peale Peetri Selveri ristmiku esimene sissesõit paremale, mnt.  ääres) Tel. 55585709

Aiatäht SAKU – Tehnika 7, Saku alevik (Saku keskel, E-Tehno auto ülevaatuspunkti ja Samat hoone kõrval) Tel. 53244296

Aiatäht logo

Stihl BGA 57 lehepuhur

Uus akulehepuhur STIHL BGA 57

Uus akupuhur STIHL BGA 57 aitab lehti ja muud väiksemat “prahti” koristada ilma suurema “kära” ja heitgaasideta. Kompaktne ja käepärane – lihtne kasutada ja kerge töötada, ideaalses tasakaalus.
 
Reguleeritava pikkusega puhuritoru võimaldab tööriista seada vastavalt kasutaja pikkusele. See tähendab, et aiatöid saab mugavalt teha selga koormamata ja puhumisjõudu saab optimaalselt ära kasutada. Puhuri kaal koos akuga on ainult 3,5 kg. Väike kaal ja madal vibratsioonitase võimaldab puhuriga töötada pikka aega. Samas on STIHL BGA 57 ülivõimsa puhumisjõuga, mis võimaldab kiiret ja tõhusat tööd. Nende funktsioonidega on BGA 57 suunatud põhiliselt kodu- ja aiaomanikele või ka hooldustöödeks.
 

 
 • Ergonoomiline disain ja madal müratase

Kasutajamugavus ennekõike! Kompaktne, hästi tasakaalustatud disain ja pehme käepide muudavad selle kasutamise mugavaks. Lisaks saab puhuri toru kolmes pikkuses reguleerida vastavalt töötaja pikkusele. BGA 57-l on madal müratase (ainult 79 dB) ja seda saab kasutada ilma kuulmiskaitseta. Tänu madalale vibratsiooniväärtusele (0,6 m/s) saab puhuriga töötada ka pika aja vältel, ilma et see väsitaks käsi ja selga.

 • Mugav akusüsteem

STIHL AK akusüsteemi 36-voldised liitiumioonakud on võimsad. BGA 57 jaoks on soovitatav aku AK 20, millel on energiat kuivade lehtede eemaldamiseks kuni 760 m² pinnalt. Nutikas detail on aku kaks lukustusasendit: esimeses asendis on aku kindlalt klambris ja alles teise lukustusasendisse viimisega on puhur tööks valmis. Lisaks puhurile saab selle akusüsteemiga käitada tööriistu mitmesugusteks aiatöödeks, alates muruniitmisest ja õhutamisest kuni hekilõikurite ja mootorsaagideni välja. Valikus on erineva võimsusega akud ja laadijad. On otstarbekas, kui teil on rohkem kui üks tööriist ja saate seetõttu akut ja laadijat tihti kasutada.

 • Võimas ja kerge

STIHL BGA 57 akupuhuril on võimas alalisvoolumootor, mille puhumisjõud on 9 N. Puhur tekitab seega õhuvoolu 620 m³/h kiirusega 55 m/s. See tähendab, et lehed, oksad, murulõiked ja muud jäätmed pole selle tööriista jaoks probleem. Lisaks standardsele ümmargusele otsikule on lisavarustusena saadaval ka lame otsik, mis on mõeldud spetsiaalselt raske või niiske materjali puhumiseks. Vaatamata suurele jõudlusele kaalub puhur koos soovitusliku AK 20 akuga vaid 3,5 kg.

KOKKUVÕTTEKS

 • Hästi tasakaalustatud, pehme haarde ja reguleeritava pikkusega puhuritoruga: uus BGA 57 on eriti mugav kasutada ja seda saab kohandada vastavalt kasutajale
 • Tänu intensiivsele puhumisjõule, suurele vooluhulgale ja suurele voolukiirusele ei ole lehed, murulõiked, oksad ega muu rämps BGA 57 jaoks probleem.
 • Nutikus peitub detailides: aku laetuse olekut saab LED-ekraanil alati näha. Esimeses lukustusasendis on aku kindlalt klambris, ainult teises lukustusasendis saab tööriista kasutada.

 
 
STIHL BGA 57
Akutehnoloogia:
Mootor
Litium ioon
DC mootor
Puhumisjõud (N):
9
Maks. õhukiirus
55
Õhu hulk (m³/h):
620
Helirõhk (dB(A)):
79
Müratase (dB(A)):
90
Vibratsioon (m/s²):
0,6
Kaal ilma akuta/akuga AK 20 (kg):
2.3 / 3.5
Varustus:
Reguleeritav puhumistoru ümar/lame
Jõudlus AK 20 akuga
 
·   Aku kaal (kg)
1.2
·   Aku pinge (V)
36
·   Aku võimsus (Wh):
144
·   Tööaeg (min)
22
(hinnanguliselt 760 m² kuivi lehti asfaltil)
·   Laadimisaeg AL 101 laadijaga
80%/10% (min):
135/180

NB! Akulehepuhur BGA 57 Compact KOMPLEKT + AKU AK 20 komplekti pakkumine Aiatähes: VAATA SIIT!

Tutvu ka teiste STIHL lehepuhuri valikutega: SIIT!

STIHL tehnika MÜÜK – GRANTII – HOOLDUS – KULU-ja VARUOSAD Aiatähest!

bga56

VÕIDA akulehepuhuri komplekt STIHL BGA 56!

Hei-hei, LOOSIME sügise hakul Aiatähe FB sõprade seas välja STIHL Akulehepuhur BGA 56 Compact komplekti aku ja laadijaga (väärtuses 269.-€ + TASUTA aku väärtusega 119.-€).🍁🍃

20.10.2020: Head Aiatähe sõbrad! 📣Hea meel teatada, et nüüdseks on loosimine toimunud ja Akutoitega lehepuhur STIHL BGA 56 Compact KOMPLEKT + AKU AK 20 komplekti võitjaks osutus: Tiiu Ermann. Palju õnne!🎉🎁Täname kõiki Aiatähe lehepuhuri loosis osalejaid!

Loosis osalemiseks:
☑️Like Aiatäht – metsatehnika ja aiatööriistad FB leht
☑️Jaga seda pilti oma FB seinal
☑️Märgi antud FB pildi kommentaaris sõber, kellele samuti lehepuhur heaks abiliseks oleks
 
 STIHL BGA 56
Loosimine toimub 20.10.2020 ja võitja kuulutame välja Aiatähe FB ning kodulehel. Loosimises osalemiseks täida ära kõik kolm eelnevalt nimetatud punkti.
 
Auhinna lehepuhuri saab kätte Aiatähe esindusetest (Tallinna piiril Peetris või Sakus).
Loomulikult saad Aiatähest ka juba praegu soetada endale sobiliku lehepuhuri, olgu selleks siis akuga, bensiinimootoriga, käes- või seljaskantav ning kasvõi imemisfunktsiooniga: Lehepuhurite valik: SIIT!
 
🍁🌿Akulehepuhur vaikse mootoriga – sobib kasutamiseks kodumajapidamises või müratundlikus piirkonnas, näiteks elamurajoonis ja lasteaias jne. Lehepuhur on abiks kõnnitee, terrassi, hooviala ja mistahes platsi koristamisel või seal, kuhu rehaga ei pääse või pole mugav töötada. Ideaalne pühkimiseks alad lehtedest, okastest, väiksematest käbikestest, liivast, kivikestest või rohulibledest.
 
LEHEPUHURI LOOS – AIATÄHE FB SÕPRADE VAHEL!
VÕIDA ENDALE STIHL LEHEPUHUR!
 
 
Aiatäht aia- ja metsatehnika FB loosis osalemise täpsemad tingimused:
1. vajuta „Meeldib“/”Like” Aiatähe Facebooki lehel (kampaanias saavad osaleda Aiatähe sõbrad Facebookis, enne osalemist peab klikkima meeldib/like).
2. jaga oma seinal loosimise infot oma Facebooki sõpradega.
3. märgi kommentaaris sõber, kellel võiks ka lehepuhurit vaja minna
• Loosimine toimub 20.oktoober 2020
• Loosimisest osavõtmine toimub Aiatähe Facebook lehel.
• Loosimise auhinnaks on akulehepuhur STIHL BGA 56 Compact komplekt (väärtusega 269.- €) + aku (väärtusega 119.- €). Reklaampildil on illustreeriv tähendus.
• Võitja nime avalikustame Aiatähe Facebookis ja kodulehel.
• Võitjal palume oma kontaktandmed saata hiljemalt kuu aja jooksul peale loosimist e-posti aadressile: info@aiataht.ee, et saaksime võidu kättesaamise kokku leppida.
• Võidu väljastame Aiatähe Saku või Tallinna kauplusest kuni 20.november 2020 (k.a). Kui võitja ei ole antud kuupäevaks võidule järgi tulnud või kui võitjaga ei ole olnud võimalik ühendust saada kaotab võit kehtivuse.
• Võitu ei väljastata rahas.
• Loosimise korraldab Aiatäht OÜ, registrikood 11554463
 
Head Loosiõnne!
Aiatäht
 
Aiataht logo (2)
Lehekülg 1 / 2012345...1020...Viimane »