MURUNIIDUKI KEVADINE HOOLDUSKAMPAANIA!

Niiduki hoolduskampaania 2021

Hoolda varakult oma muruniiduk Aiatähe hooldekojas SAKUS või kohe Tallinna piiril PEETRIS – nii väldid hooaja pikemat ootejärjekorda ja saad alustada niitmist siis kui sul vaja!

Jälgime kehtestatud piiranguid ja teenindame teid turvaliselt!

  • Kanna maski
  • Hoia distantsi (2+2)
  • Teenindus avatud E-R 9-18 ja L 10-13
  • Kauba ning remondi- ja hooldustööde väljastus/vastuvõtt kaupluse ja hooldekoja ukselt (kokkuleppel transport).

Kõige lihtsam ja kindlam viis on tehnika kevadine hooldus teha aia- ja metsatehnikaga tegelevas hooldetöökojas. Aiatähe hooldemeistrid on sel puhul alati abiks. Aga sama töö võib ära teha ka oskaja, jälgides seadme kasutusjuhendit. Siinkohal saad vajalikud vahendid jälle Aiatähest: muruniiduki- ja murutraktori mootoriõli, filter, küünlad, niiduterad jne.

Kuidas muruniidukit hooldada?

Niiduki hooldus algab seadme õigest asendist. Sageli pannakse teadmatusest niiduk hooldustööde tegemiseks külili. NB! Niiduki puhastamiseks Muruniiduki kevadine hooldus, niiduki kevadhooldusning transportimiseks võib niidukit kallutada ainult käepideme suunas, mitte ette ega küljele! Külili asendis valgub õli bensiinipaaki ning see võib põhjustada probleeme niiduki käivitamisel.
Alustades hooldustöid, eemaldage küünlalt küünlajuhe. Õli vahetamiseks on soovitav eelnevalt mootor soojaks ajada – lasta käia nt 30 sek. Viimane vedeldab seisnud õli, nii õli lihtsam niidukist välja saada. Siis keerata ära mootori all olev kork, lasta õli välja eraldi anumasse. Õli eemaldamiseks paagist võib kasutada ka spetsiaalset süstalt. Muruniidukil, mille õlipaagil kaks ava, tuleks alumine väljalaske kork uuesti kinni keerata ja valada masinasse värske õli. Vana õli ei tohi valada kanalisatsiooni ega loodusesse, vaid viia selleks ette nähtud kogumispunkti. Kui muruniiduki õli vahetust lükatakse edasi või jäetakse vahele ning ei jälgita õlivarda nivoo normi taset, hakkab esmalt mootori jõud kaduma  ning hiljem halvemal juhul toimub mootori kokkujooks.

Muruniidukis kasutatava mootoriõli näitajad peavad vastama kasutusjuhendis märgitule. Aia- ja metsatehnika kauplustes müüdavad muruniiduki õlid sobivad selleks igati. Samuti on kasutusjuhendis märgitud ka õlivahetusintervall. Tihedamad niitjad peaks sõltumata hooldusintervallist õli puhtust aeg-ajalt ka hooaja sees kontrollima. Kui õli on muutunud värvuselt tumedaks/mustaks, siis tuleks õli vahetada. Miinimum õlivahetuse intervall on vähemalt kord aastas. Korraga valatakse niidukisse 0,6 l õli, mitte 1 liiter korraga.
Peske läbi õhufilter, milleks sobib hästi tavaline nõudepesuvahend ja soe vesi, seejärel filter kuivatada ja tagasi asetada. Väga määrdunud filter aga vahetage uue vastu. Seadmega tööd alustades kasutage alati värsket kütust, sest seisnud kütuse omadused langevad ning vana kütus võib ummistada karburaatori kanaleid jne. Bensiin ei säilita oma omadusi üle paari kuu, seega masin võib kevadel halvasti käivituda või üldse mitte käima minna. Ärge valage kütusepaaki pilgeni täis, jätke natuke paisumisruumi, nt 4 cm  täitetorust vabaks jätta. Seejärel sulgege tihedalt kütusepaagi kork.

Enne käivitamist tuleb süüteküünal maha keerata, vajadusel puhastada ning juhul, kui see enam ei tööta, vahetada välja. Viimasena vaadake üle niidutera. Tera teritataks 30 kraadise nurga alla  ühelt poolt. Kui tera teritust tehniliselt või oskuste puudumisel ise teha ei saa, siis laske seda teha spetsialistil.

Niitmist alusta puhta seadmega ning pärast niitmist tuleks samuti niiduk ära puhastada. Niidukile jäänud murutükid on happelised, ning tekitavad korrosiooni ehk ajapikku põhjustavad niiduki roostetamist ja korpuse hävimist.Aiataht logo (2)