Akuga aiatööriistad on ideaalsed eelkõige linnaaedadesse, kus hooldatavad pinnad ei ole üleliia suured ja kus bensiinimootori popsumine võib panna naabri kiruma.

WORX akutehnika on mõistliku hinnaga hea lahendus! Suurusjärgus 500 ruutmeetrit muru, paarsada meetrit hekki või samapalju aiaääri-peenraservasid on Worx akuga aiatööriistadele mokkamööda suurused. Aku mahutavusega seotud piiratud tööajale sekundeerib elektritööriistade suhteline müravabadus: kes meist soovib laupäeva hommikul koduaias kohvi juua või päikeseloojangu eel liha grillida müra saatel, mida töökate lähinaabrite bensiinimootoriga niitjad tekitavad.

Küsitakse alatihti, kui suure mahtuvusega peab aku olema ampertundides (Ah). Mida suurema mahtuvusega on aku ja mida kõrgemat pinget ta võimaldab, seda kauem saab ühe laadimisega järjest tööd teha. Worxi toodetele pakutakse nii 40 voldist akut kui ka 20 voldist akut, mille mahtuvus on 2; 2,5 või 4 ampertundi. Ka on aku hind on korrelatsioonis mahtuvuse ja pingega. Üldiselt, alla 18V ei ole aiatööriistale sobiv toitepinge.

Worx akuga aiamasinaid müüakse valikuliselt ilma aku ja laadijata. Nii saab iga järgmise masina soetada oluliselt soodsamalt – jagad seadmete vahel üht ja sama akut. Näiteks ostes murutrimmeri koos aku ja laadijaga ning lisaks võttes õhuluua karkassi.

Kas üks või kaks akut? See sõltub murupinna suurusest, heki pikkusest. Tavaliselt piisab isegi ühest akust, kuid suuremat sorti aia puhul võib ju lisaaku garaažiriiulil tagavaraks olla. Nii kindlustad kohvipausdeta töö.

Aku laadimine võib töö katkestada. Worxi akuga aiatööriistadel on kõigil 1 tunni laadijad. Niiviisi ei pea enam ootama 3 tundi kui saad uuesti tööd tegema minna.

Aku mahtuvus seab omad piirid tööajale, aga linnaaia tingimustes näiteks 40 voldise murutrimmeri umbes pooletunnine tööaeg on täiesti piisav. Ega keegi ei hakka ju kogu muruplatsi puhtaks trimmerdama, vaja ikka aiaääred, kõnniteeservad ja peenraotsad puhtaks lasta. Ja hekipügaja 700 m (igast küljest pügades siis 3x233 m pikkune hekk) lõikepikkus on ka mõistlik.

Silmas tuleks pidada, et 100-300 euro vahele jäävad hekilõikajad, trimmerid ja veidi kallimad saed ning muruniitjad on kodukasutuseks mõeldud masinad, nad ei ole ette nähtud raha teenimiseks haljastusettevõtetes. Kui maamajapidamises on vaja kilomeetrine kraaviperv ja põlluäär puhtaks trimmerdada, siis tuleb bensiinimootoriga tööriist appi võtta. 

WORX AKUTEHNIKAT VAATA SIIT!

Akuga murutrimmer WG163E.9, 20 V, karkass, Worx